Interkit

Všechno na světě má svoji určitou cenu. A tato se ve většině případů vyjadřuje penězi. A proto je záhodno mít peníze, aby měl člověk své jisté.

Kouření za volantem – opravdový hazard

Řízení automobilu si vyžaduje nejen schopného řidiče, který zná předpisy a pravidla bezpečné jízdy za volantem, ale i plnou soustředěnost na to, co se kolem něho na silnici děje. Ze zákonů známe, že je nepřípustné během jízdy telefonovat nebo jíst, protože naše vedlejší činnost ovlivňuje naši schopnost plně se věnovat tomu, řídit s maximální opatrností.

Z nějakého důvodu však není zakázáno, pokud řidiči za volantem kouří. Přitom se jedná o činnost, která je stejně nebezpečná jako telefonování – a to i z hlediska ohrožení života.
držet volant

Opravdu cigareta nepočká?

Kuřáci jsou otroci jejich závislosti. Pokud jsou svázaní natolik, že bez ní nedokážou vydržet ani jízdu za volantem, pravděpodobně je problém někde jinde a měli by zvážit, jestli jsou cigarety pro jejich život skutečným přínosem. Nezáleží na tom, kolik cigaret denně vykouříte, ale mnohem podstatnější je to, co u toho děláte.
klíč od auta, mobil a cigára

Postačí pouze upadnutí vaší cigarety během řízení nebo nepatrné popálení a vaše pozornost se zaměří na ni. Díky tomu ztratíte (i když malou) koncentraci pro vaše řízení automobilu, která ovšem v mnoha případech bohatě stačí k tomu, aby ohrozila nejen vás, ale i ostatní účastníky provozu na silnici.

Je tedy na místě, položit si otázku, jestli jste tak silný kuřák, že vám je lhostejné to, jak rychle a snadno díky vaší závislosti můžete přijít k úrazu.

Proč by mělo být zakázáno?

Možná neovlivníte to, aby se jeho zákaz stal právoplatným, ale do značné míry můžete zakázat sobě, abyste ho v průběhu vašeho řízení praktikovali vy sami. Proč byste se mu měli vyhnout a uvědomit si, že je absolutně nebezpečné?

–       Ztrácíte díky němu velkou část pozornosti a přehled o maličkostech, kterých byste si bez vaší cigarety určitě všimli.

–       V případě, že vezete další lidi v autě, nepřímo jich ohrožujete na jejich životě, a to nejen z hlediska vaší nezodpovědné jízdy, ale i díky kouři, který musí dýchat.

–       Vaše auto (tedy jeho interiér) ním zcela načichne a vy se už nepříjemného zápachu, který možná necítíte, nikdy nezbavíte.

–       Pokud se ho vzdáte, projevíte tím službu všem ostatním řidičům, kterým záleží na bezpečí za volantem a dokážete tím i sobě, že jste řidič, který je spolehlivý a má při řízení jiné priority!


Category Nezařazené