Interkit

Všechno na světě má svoji určitou cenu. A tato se ve většině případů vyjadřuje penězi. A proto je záhodno mít peníze, aby měl člověk své jisté.

Saunování jako cesta ke zdraví a odpočinku

Saunování jako cesta ke zdraví a odpočinku slouží všem kdo budou mít zájem.Ten kdo saunu nevyhledává, neměl by být nucen. Jeho tělo si ze sauny odnese pouze negativní zážitek. Saunování musí být odpočinek, na který se těšíte. Je úplně v pořádku když si budete v sauně číst a nebo zůstanete v odpočívárně a do sauny nepůjdete vůbec. Vždy je to jen vaše rozhodnutí.

V sauně lze i meditovat.

Když už se rozhodnete, že by jste chtěli navštěvovat saunu je důležité zhodnotit svůj fyzický stav. Do sauny by neměli chodit nemocní lidé, kteří se léčí například se srdcem.
Základní pokyny před saunováním.  Do sauny je dobré se nejprve osprchovat a doplnit tekutiny. Do sauny se chodí pouze v prostěradle nebo ručníku. Zcela nevhodné jsou plavky nebo spodní prádlo.

Saunování již od dětského věku je velice prospěšné pro náš organismus. Tělo při prohřátí v sauně zvyšuje svou tepovou frekvenci a získává tím větší odolnost vůči vnějším vlivům. Svaly se například v infrasauně prohřívají postupně. 
Saunování by mělo vždy trvat přibližně 20-30minut, každý podle svého uvážení. Když vám bude vyhovovat 15minut i to je zcela  v pořádku. Po prohřátí by mělo následovat ochlazení. Ledový bazének, nebo sprcha. Pak už jen uvolnění v teplé a tiché místnosti. Nejlépe s krbem a teplým a suchým županem a čajem. Ano, čtete dobře. Vím, že máte pocite, že své tělo nejlépe občerstvíte chlazenou vodou, ale vhodnější je teplý čaj. Tělo nebude muset ohřívat tekutinu a spíše bude mít prostor na uklidnění a relaxování. Bude i příjemné když si pustíte svou oblíbenou hudbu a budete odpočívat.

správný odpočinek je po sauně stejně důležitý jako prohřátí.

Další kolo bude před Vámi. Sauna by se měla ještě jednou nebo dvakrát zopakovat.

Infrasauna
Tento typ saunování je velmi oblíbený. Tělo se prohřívá postupně. Začíná se zhruba na 30stupních Celsia, každý si mlže zvolit svou nejvyšší teplotu, která pro něj bude komfortní, někteří mají rádi 60stupňů Celsia. Někteří budou spokojení s 45stupni. 

Finská sauna
Jedná se o typ suché sauny, kdy vcházíte do vyhřáté sauny na 90stupňů vlhkost vzduchu je velice nízká. V této sauně si člověk musí nejprve přivyknout. V sauně je vždy nejtepleji nahoře, proto všem kdo začínají doporučuji zkusit nejprve místa dole a časem zkusit i vyšší místa.
Saunovat se lze v sedě a nebo v leže. V leže se tělo lépe prohřeje souměrně.