Interkit

Všechno na světě má svoji určitou cenu. A tato se ve většině případů vyjadřuje penězi. A proto je záhodno mít peníze, aby měl člověk své jisté.

Vraťte svému vztahu jiskru

Na začátku vám buší srdce, na druhého se těšíte jako na malé dítě na Ježíška, a společně strávený čas je to jediné, po čem toužíte. Po čase však začne toto kouzelné, takzvané líbánkové období opadávat, a ze vztahu se pomalu stává rutina. Někdy si všimnete, že už vlastně ani nežijete spolu, ale spíš jen vedle sebe. Každý máte své zájmy, svůj prostor, a svůj harmonogram, přičemž se dělíte pouze o postel, a problémy. Jak vztahu navrátit jiskru, kterou kdysi míval, a vrátit alespoň kousek líbánkové období?

černobílý pár

Váš partner se změnil. Ehm, vážně?

Mnozí lidé si stěžují na to, že se jejich partner změnil. Z té úžasné, zábavné a romantické osoby je najednou přepracovaný a věčně unavený morous. Ale teď ruku na srdce. Změnil se jen partner, nebo i vy? Chováte se k němu tak, jako na začátku? Dáváte mu stále stejnou mírou najevo svůj obdiv, podporu, a touhu? Obvykle když se zeptáte dvou lidí, jejichž vztah se rozpadá na to, kdo to zapříčinil, ukazují na toho druhého, aniž by si uvědomili, že je to práce obou. Pokud chcete vztah zlepšit, začněte u sebe. Zkuste se chovat lépe, více se snažit, méně vyčítat, a být milejší. Uvidíte, jak to pozitivně změní i váš protějšek.

Společně zájmy

Jeden z vás má rád sport, a ten druhý si raději sedne s knihou. Jeden z vás je společenský, a ten druhý má raději klid a soukromí. Zdá se to jako neřešitelný problém, ale být to tak nemusí. Zkuste najít kompromis. Můžete partnerovi navrhnout, že s ním vyzkoušíte jeho zájmy, pokud on s vámi vyzkouší ty vaše. Možná se vám do toho nechce, ale pokud bude souhlasit, ačkoliv jemu se do toho nechce o nic víc než vám, pak se musíte překonat. Možná si on nezamiluje vaše zájmy, ani vy ty jeho, ale třeba vás na půl cesty napadne něco, co byste mohli dělat spolu.

mladý pár

Kouzlete

Když se lidé seznámí, snaží se jeden na druhého udělat co nejlepší dojem. Muži nosí pečlivě zastřižené vousy, hezky se oblékají, a dávají si pozor na své tělesné funkce (neprdí jako prasata, zatímco se drbou mezi nohama). Ženy se zase pokaždé hezky obléknou, učešou, nalíčí a navoní. Postupem času, jak se oba partneři uvolní, odsouvají tuto potřebu do pozadí, a učí se brát jeden druhého takoví, jací jsou. Na tom samozřejmě není nic špatného,  a aby vztah fungoval, musí vás partner znát i z té horší stránky. Ale to není důvod se přestávat snažit. Když si v obchodě koupíte luxusně vyhlížející čokoládový dort, a doma otevřete v krabici, ve které najdete jen suchý piškot, také to pro vás může být zklamání.