Interkit

Všechno na světě má svoji určitou cenu. A tato se ve většině případů vyjadřuje penězi. A proto je záhodno mít peníze, aby měl člověk své jisté.

Vůz a my

Takže když jsou před domem zaparkována dvě nebo i tři auta, tak to nutně nemusí tak jako kdysi znamenat, že přijela návštěva. Majitelem je patrně každý muž v rodině. Otec, jeho syn a jeho vnuk. Ne každý o svůj vůz pečuje stejně. Někdo u něj tráví hodiny a hodiny a všelijak vozidlo ošetřuje. Měří olej, kontroluje, co se dá, a také jej myje a leští. Druhý člověk z auta vyleze a začne jej zajímat zase až když někam potřebuje zajet.

auto

Jsou to dva rozdílné přístupy a oba mohou být v jisté míře extrémní. Ten první, kdy se majitel vozu stará až moc je tak na psychiatra, ale ten druhý to už je i na pohřební službu. Takový řidič totiž netuší, kde je něco skrytého a může na to šeredně doplatit. A že se takových věcí nestává málo.

Netuším, jaká je statistika, kolik vozů havarovalo jen proto, že je majitel líný lempl. Nestaral se, a proto k nehodě došlo. Kdyby se jako staral, mohl na závadu přijít a včas ji také nechat opravit. Tyto drobnosti mohou mít fatální následky.

údržba vozu

Pečovat o vůz se musí, ale i to by mělo mít nějakou tu míru. Auto se musí umýt vždy, když je špinavé, ale zbytek se musí dělat pravidelně. Je jedno, zda je při tom auto čisté nebo ne.

Každý řidič by měl sám vědět, co a jak často kontrolovat. U nás v ulici bydlel jeden, jmenoval se Karpíšek, nebo Hýnar, prostě tak nějak podobně. Ten auto kontroloval jen jednou za čas, a tak až po delší době teprve zjistil, že už auto nemá a že mu ho někdo šlohnul.

Pravidelná údržba se má dodržovat a to je bez debaty. Pokud na to někdo nemá čas, nebo vůbec chuť to dělat, tak je zde hromada servisů, kde mu jistě rádi vyjdou vstříc. A tak bude mít ten člověk také jistotu. Odborníci jsou odborníci a zvláště když se vozí v autě malé dítě, musí být kontrola vozu více než sto procentní.

I vy si dávejte pozor. Jistě byste neradi přišli o svůj vůz, a tudíž tak i o majetek. Na pojišťovnu se moc nespoléhejte.