Interkit

Všechno na světě má svoji určitou cenu. A tato se ve většině případů vyjadřuje penězi. A proto je záhodno mít peníze, aby měl člověk své jisté.

Čím si udržet hladinu kolagenu?

Víte, co to je kolagen? Kolagen je bílkovina, která má v našem těle to největší zastoupení ze všech bílkovin vůbec. Tvoří v našem těle důležitou roli, jelikož zodpovídá za stav naší pleti, zdraví našich kostí, kloubů, svalů, a dokonce má vliv i třeba na zuby nebo oči. Jak vidíte, kolagen má v našem těle skutečně mnoho funkcí, a proto je důležité, aby byla hladina kolagenu v našel těle neustále vysoko.

polévka

Jenomže zatímco v mládí si naše tělo dokáže tvořit dostatek kolagenu samo, s přibývajícím věkem tuto schopnost ztrácí. Říká se, že tvorba kolagenu postupně klesá od zhruba dvacátého pátého roku života. Není důvod k panice, vaše tělo stále produkuje kolagenu dostatek, ale od této doby už bude jeho hladina ve vašem těle postupně ubývat. Proto je dobré se v tomto věku zamyslet nad tím, jak doplnit kolagen.

vitamíny

Nejvíce nasnadě jsou samozřejmě kolagenové doplňky, které dnes seženete v každé lékárně nebo na internetových e-shopech. Kolagen v těchto doplňcích bývá speciálně naformulovaný tak, aby došlo k co nejefektivnějšímu vstřebávání do našeho těla. Kolagen pak pochází z různých zdrojů, nejčastěji živočišných. Seženete ho jako tabletky, ale nejčastěji ve formě prášku, který se rozpustí ve vodě a poté se vypije. Říká se, že kolagen v takové formě má ten největší účinek.

Kolagen můžete doplňovat i pomocí správné životosprávy, ovšem k tomu, abyste nahradili všechen chybějící kolagen v pokročilém věku vám pouze strava stačit nebude. Ale rozhodně ničemu neuškodíte, když se zaměříte na konzumaci potravin, s kterých můžete čerpat kolagen. Právě naopak. Kolagen najdete třeba v silných masových vývarech, které se dělají z kostí a stejně tak v mase, které je přímo na kosti. Morek je sice pro většinu lidí něco, co by nikdy nedali do úst, ale i v této části kosti je požehnaně kolagenu, a proto se doporučuje.