Interkit

Všechno na světě má svoji určitou cenu. A tato se ve většině případů vyjadřuje penězi. A proto je záhodno mít peníze, aby měl člověk své jisté.

Pozor na vysoký krevní tlak


NÄ›kteří lidé, kteří mají problémy s vysokým krevním tlakem, by nemÄ›ly pít kávu s kofeinem, neboÅ¥ ta na urÄitou dobu krevní tlak skuteÄnÄ› zvýší. SpeciálnÄ› pro nÄ› je pÅ™ipravován tento nápoj bez kofeinu. Ten si pak můžete klidnÄ› dát pÅ™ed spaním, pochutnáte si na lahodné chuti a vůni, a pÅ™itom se krásnÄ› vyspíte, neboÅ¥ povzbudivé úÄinky kofeinu se nedostaví. K jeho odstranÄ›ní se používají dvÄ› metody. BuÄ se kofein z kávových zrn prostÄ› vylouhuje tak, že se tato zrna namáÄejí ve vodÄ›. Nepříjemné je, že se bohužel zároveň e kofeinem vyplaví i nÄ›které další aromatické látky, které jsou v zrnech obsaženy.

Volte raději nápoje bez kofeinu

Šetrnějším způsobem je takzvané napařování, kterým se zvětší povrch zrn a kofein se vylouhuje za pomoci organických rozpouštědel. Jejich zbytky lze pak odstranit opakovaným napařováním a sušením. Je sice pravda, že opravdovým fajnšmekrům a kafařům tento mok bez kofeinu nikdy nechutná stejně a dokonale tak jako pravá káva, ale na druhé straně si ji mohou dopřát i lidé, kteří mají zdravotní problémy.

Category Nezařazené