Interkit

Všechno na světě má svoji určitou cenu. A tato se ve většině případů vyjadřuje penězi. A proto je záhodno mít peníze, aby měl člověk své jisté.

Hliníkové schůdky – nepostradatelný pomocník v domácnosti

Židle navíc v mnoha případech nestačí a musíme si přizvat na pomoc něco jiného. Co třeba hliníkové schůdky? Jsou skládací, při skladování nezaberou mnoho místa a můžeme si vybrat různou velikost – od malých schůdků do kuchyně nebo do dílny až po velké schůdky pro malířské práce. A přímo nutností jsou tam, kde máte vyřešen úložný prostor v bytě pomocí vestavěných skříní od země až ke stropu.
zelená zeď
Skládací schůdky jsou vhodným pomocníkem i na zahradě. Snadno s nimi budete zastřihávat živý plot a zakrslé stromky, uplatnění najdou i v domácí dílně, nebo na chalupě. Hliníkové schůdky zkrátka u nás zdomácněly již před mnoha lety a využívají je hospodyňky i řemeslníci. Technologický vývoj se nezastavil ani v tomto odvětví kovovýroby a s takovými modely, které se na našem trhu objevily ještě za socialismu, se už naštěstí nesetkáte.

Na co byste se měli při výběru schůdků zaměřit?

Veškeré typy, od těch nejmenších dvoustupňových až po osmistupňové, by měly mít protiskluzné pryžové špalky na všech nohách. Měly by být protiskluzové i rohože na všech stupíncích. Schůdky by měly být standardně vybavené bezpečnostní pojistkou proti nežádoucímu sklapnutí a jistě oceníte i držadlo pro přenášení. Některé modely pořídíte se speciálními nýty na konstrukci bočnic i stupátek, které jsou extrémně odolné vůči namáhání. Důležitá je také nosnost schůdků, aby se nerozložily pod někým, kdo je silnější postavy. Řemeslníky i hospodyňky potěší háček na kbelík, nebo šikovná miska na nářadí.
kovový žebřík

Certifikát bezpečné zátěže

Pořizujte hliníkové schůdky certifikované na zátěž, kde se kontroluje pevnost použitého materiálu, spojů a svárů nosníků, a kde se provádí se zkouška vířivými proudy a kontrola nosnosti i pro extrémní zátěž.
Výrobců kvalitních hliníkových schůdků a stoliček je mnoho, např, Alve, Zarges, Kaiserkraft, Hailo. U většiny výrobků bývá prodloužená záruka až na 10 let, doporučujeme poohlédnout se např. po některém německém modelu, který splňuje velmi přísné německé normy.

Category Nezařazené