Interkit

Všechno na světě má svoji určitou cenu. A tato se ve většině případů vyjadřuje penězi. A proto je záhodno mít peníze, aby měl člověk své jisté.

Hry nejen na sněhu

Pokud jste se rozhodli strávit v zimních měsících týden na horách s rodinou a dětmi, určitě budete spokojení. Společně prožité chvíle v mnohém obohatí váš život. Protože na sněhu se dá užít plno zábavy a her. Ať už holdujete sjezdovému lyžování, nebo rádi vyrážíte na běžkách, příjemným zpestřením se mohou během dne stát hry, kterých se zúčastní celá rodina. Pokud vám bude počasí přát a bude dostatek sněhu, můžete se všichni pustit do tvoření soch. Ať už pohádkových postav či zvládnout roli stavitele iglú. Kdy pomocí lopaty vyrobíte sněhové cihly. Ze kterých se vystaví potřebné obydlí.

Společná rodinná hra

Hru je možné rozšířit o stavbu sněhových sloupů. Kdy není rozhodující šířka. Ale vyhrává ten, koho výtvor bude nejvyšší. Pokud se rozhodnete na průzkum okolí horské chaty, mohou si děti zahrát na badatele. K čemuž se rádi přidají i dospělí. Sledování a rozpoznávaní stop zvířat na sněhu je zajímavou aktivitou. Na závěr celého pobytu je vhodné uspořádat zimní olympiádou. Ve volbě disciplín se meze vaší fantazii nekladou. Ať už je to hod sněhovou koulí, slalomový běh mezi tyčkami a pokud je čerstvě nasněženo, přidat i skok do dálky. Oblíbenou disciplínou pro všechny věkové kategorie je sjezd na igelitu. Nebo válení sudů. Během slavnostního večera pak může dojít k předání diplomů a medailí.

Stavba iglú

Příjemnou zábavou, po návratu do horské chaty, po celodenním lyžování a krátkém odpočinku, je společné hraní her. Ideální jsou takové, ke kterým nejsou zapotřebí žádné pomůcky a dají se hrát i u stolu v restauraci. Hra, která rozproudí zábavu jak rodičů, tak dětí se jmenuje Kdo ví víc? Na libovolně zvolené téma musí všichni kolem stolu přidat, co s daným výrazem souvisí. Odpovědi se nesmí opakovat. Pokud už hráče nic nenapadá, vypadává. Obdobnou hrou, která vyžaduje veškerou pozornost všech zúčastněných má název Hádej kdo jsem. Na čelo spoluhráče si všichni vzájemně přilepí papírek se jménem slavné osobnosti. A úkolem je vhodnými otázkami, na které je možné odpovídat jenom dvěma výrazy, ano a ne, zjistit, koho kdo představuje. Zajímavá pro více hráčů je rovněž Ting ťong. U stolu položí všichni ruce v pěst a přiloží k sobě palci nahoru a nejmladší z přítomných pronese Ting ťong a doplní libovolné číslo. Které ovšem nesmí být vyšší, než je počet palců. Postupně se je snaží uhodnout všichni. Vyhrává ten, který se trefí do součtu všech zdvižených palců a může ze hry stáhnout obě ruce.