Interkit

Všechno na světě má svoji určitou cenu. A tato se ve většině případů vyjadřuje penězi. A proto je záhodno mít peníze, aby měl člověk své jisté.

Jak přesídlit do Ameriky?

Pro některé z nás je naprosto nepředstavitelné, že by někdy opustili svoji rodnou hroudu. Tady se přece narodili, tady vyrostli, a tudíž sem i patří a dožijí tu. Ovšem jsou tu i jiní, tací, jimž je naše vlast přece jenom malá nebo jimž tato nevyhovuje z nějakých jiných důvodů. A když se tu člověk necítí dostatečně komfortně, může zkusit své štěstí i někde jinde. Prakticky kdekoliv, kde o něj budou stát. Protože je logické, že ne každá země o každého cizince stojí.

A když si tedy někdo z nás usmyslí dejme tomu to, že by se rád odstěhoval někam do Spojených států, že by rád zapustil pomyslné kořeny raději tam? Proč by ne? Ovšem jedno nesmí někdo takový spustit ze zřetele. A to skutečnost, že to není jenom on sám, kdo si v takovém případě vybírá. Nestačí, že on stojí o život v Americe, stejně tak musí mít zájem i druhá strana, tedy USA. A proto se musí splnit všechno, co si tato země klade za podmínky.

město v šeru

Co že je třeba vyřídit, aby bylo našinci dopřáno v Americe žít a časem se třeba stát i občanem Spojených států? Co musí dotyčný splňovat? To vám já sám neporadím. Prostě to nevím, stejně jako to obvykle nevědí ani ti, kdo takový zájem projevují.

Ovšem nevědomost je tu jednoznačně na škodu. Ten, kdo se v tom nevyzná, snadno dělá chyby, a ten, kdo chybuje, si může nechat zajít chuť, ten svou šanci nedostane.

Grand Canyon

A když je zelená karta v USA něčím snem, měl by se tento postarat o to, aby nalezl někoho, kdo mu se vším potřebným pomůže. Chce to mít někoho, kdo se tam vyzná, kdo přesně ví, jaké náležitosti takové přesídlení do USA má. A kdo by to mohl vědět lépe než americká imigrační kancelář v USA, že? Nikdo.

A proto je určitě žádoucí tuto zavčasu oslovit a nechat si s tím pomoci. Protože je to pro někoho, kdo by rád žil v Americe, pomoc nad zlato. Ta totiž dává jako jediná naději na to, že si našinec svůj sen o Americe nakonec splní.