Interkit

Všechno na světě má svoji určitou cenu. A tato se ve většině případů vyjadřuje penězi. A proto je záhodno mít peníze, aby měl člověk své jisté.

Kde je vhodné použít polykarbonát plný 8 mm


Nezbytnou součástí prakticky každé stavby je i střecha. Ta může být udělána z mnoha materiálů. Ačkoliv totiž klasické doškové tašky jsou stále nejpopulárnější, především pak u rodinných domů, neznamená to, že jsou to jediné, co je možné použít.

Jednou z možností jsou i desky z polykarbonátu. V podstatě se jedná o vyztužený plast, upravený tak, aby zvládl odolat vnějším podmínkám. Samozřejmě není tak odolný, jako některé jiné materiály, avšak v mnoha případech naprosto postačí.

polykarbonat4

Najdeme jej v mnoha provedeních, ať už co se týče barvy či tloušťky. Může být čirý, ale i naprosto neprůhledný. Který vybereme, záleží na mnoha faktorech.

Asi není třeba říkat, že se příliš nehodí na zastřešení obytných staveb. Vhodný je však pro nejrůznější altánky, kůlny, skleníky či pařeniště. Zde je však nutné vybrat správný druh. Jedním z těch používanějších je pak polykarbonát plný 8 mm silný.

To jednoduše znamená, že se jedná o desku z polykarbonátu, která je zcela neprůhledná, obvykle tmavé barvy, a která má tloušťku 8 mm. To už ji řadí do té „lepší“ kategorie, neboť často najdeme desky s tloušťkou poloviční.

Otázkou ale je, kde je vhodné zrovna tento typ použít. Je pochopitelné, že se příliš nehodí do skleníků či pařenišť, kde je potřeba zajistit co největší množství slunečního světla. Na druhou stranu však neprůhlednost znamená, že nikdo neuvidí dovnitř.

polykarbonat3

Proto je dobré jej použít například u kůlny. Nemusíme se tak bát, že kolemjdoucí uvidí dovnitř. Avšak uzavřené budovy nejsou jediným možným způsobem využití.

Příkladem mohou být i altány. I zde je neprůhledná střecha žádoucí, neboť zde je naopak potřeba sluneční světlo co nejvíce blokovat. Koneckonců, hlavním cílem altánu je vytvářet stín. A to s průhlednou střechou nepůjde.

Je tedy vidět, že je vždy potřeba vybrat ten správný typ střešní krytiny. Jen tak budete spokojeni a stavba vám bude dlouho sloužit.