Interkit

Všechno na světě má svoji určitou cenu. A tato se ve většině případů vyjadřuje penězi. A proto je záhodno mít peníze, aby měl člověk své jisté.

Klíčení semínek není žádná složitá věda

Zaujalo vás klíčení semínek? Rádi byste se vybavili chutnými a šťavnatými klíčky a udělali tak něco pro své zdraví, ale máte starost, zda to nebude příliš složité, zda to zvládnete? V tom případě zůstaňte bez obav, protože klíčení semínek je skutečně hračka a nedá vám to žádnou velkou práci. A jestliže chcete mít jistotu, že to zvládnete bez nesnází, pusťte se například do klíčení mungo fazolí, které mají velká semena a křupavé a šťavnaté klíčky. Ty vám jistě zachutnají!

potraviny na prkénku

Nicméně klíčení semínek jako takového se rozhodně nemusíte obávat. Na tuto kratochvíli si mohou bez obav troufnout i malé děti. A když si to jednou vyzkoušíte, tak brzy zjistíte, že je to opravdu hračka.

Celý proces není nijak složitý a jde především o pravidelnost – o to, abyste klíčící semínka nezapomněli prolít vodou. Právě voda je totiž v procesu klíčení naprosto klíčová, a kdybyste semínka anebo později výhonky nechali oschnout, mohli byste celou budoucí úrodu ztratit.

Chytře vymyšlená speciální nádoba na klíčení semínek sice není žádná nezbytnost, ale celý proces vám ještě více usnadní. Jak se sklenicí, tak s biomiskami na klíčení se pracuje velmi snadno, a můžete tak ušetřit i za spotřebovanou vodu při prolévání.

Ovšem to první, co musíte udělat, je namočit semena na delší dobu do vody, ideálně přes noc. Semínka nasají potřebnou vodu, nabobtnají a iniciují tak proces klíčení. Nabobtnalá semena už stačí následně pouze pravidelně, několikrát denně prolévat čerstvou vodou tak, aby byla na svém povrchu neustále vlhká, ale aby ve vodě nestála. Proplachování semena nejen zásobuje vodou, ale mimo jiné i odplavuje semenné slupky a nežádoucí mikroorganismy, které by se mohly v teplém a vlhkém prostředí začít rozvíjet.
klíčení v misce

Uvidíte, že neuplyne více, než pár dní a vy budete moci sklidit svou první úrodu, a zjistíte, jak je pěstování mladých výhonků rostlin snadné!