Interkit

Všechno na světě má svoji určitou cenu. A tato se ve většině případů vyjadřuje penězi. A proto je záhodno mít peníze, aby měl člověk své jisté.

Máme se bát wi-fi?


Bezdrátový wi-fi router má dnes v domácnosti téměř každý. Pohodlně se s ním připojíme k internetu, aniž by nás obtěžoval dlouhý kabel. Jde o nejjednodušší řešení nezávislé domácí sítě, s jejíž pomocí můžeme připojit všechny notebooky, mobily, tablety i tiskárny, které máme doma.

wifi připojení

Technika pokročila, ale jak v našem prostoru stále více roste počet těchto bezdrátových elektronických zařízení, roste také obava z nich. Wifina se stává podobným strašákem jako dříve mikrovlnné trouby. A stejně jako u nich dodnes není jasné, zda opravdu škodí či nikoliv, podobné je to s oblíbeným wi-fi. Když vám ho u vás doma technik připojuje, ani vás nenapadne, co by vás mohlo čekat.

 

EHS

Na světě je už používaná odborná zkratka EHS čili syndrom elektromagnetické senzitivity. Jde vlastně o alergii na elektromagnetické vlny, kterou zkoumají vědci společně se Světovou zdravotnickou organizací. Nejde tedy o žádný výmysl, ale o skutečné nebezpečí 21. století, záhadné a stále ne úplně objasněné. Výzkumníci a lékaři uznali přecitlivělost na chytré bezdrátové přístroje, protože mnoha lidem se v jejich blízkosti vyskytly nepříjemné zdravotní potíže od bolesti hlavy, nevolnosti až po vyrážky a zmatenost. Dokonce na EHS byl přiznán jedné ženě ve Francii invalidní důchod!
bílá wifina

Předpokládá se, že elektromagnetické záření zvyšuje teplotu v mozku, ale dosud se o tomto problému mluvilo pouze v souvislosti s mobilními telefony už před téměř deseti lety. Asi sedmdesát procent lidí tehdy přiznalo, že mobil u ucha jim přináší různé neurologické potíže a nyní se již podobné jevy přičítají i wi-fi routerům. Máme se tedy bát té malé krabičky, kterou máme téměř všichni za pohovkou nebo v rohu své oblíbené místnosti, kde sedáváme u notebooku? Zřejmě se bát nemusíme, neboť bylo zjištěno, že škodlivost záření si mnoho lidí vsugerovává a EHS zřejmě trpí pouze několik lidí z milionu.


Category Nezařazené