Interkit

Všechno na světě má svoji určitou cenu. A tato se ve většině případů vyjadřuje penězi. A proto je záhodno mít peníze, aby měl člověk své jisté.

Komplexní zabezpečení kvality bazénové vody tabletami 5 v 1

Bez chemických přípravků pro dezinfekci vody se neobejde žádná vodní nádrž, která slouží pro koupání. Nemáme pochopitelně na mysli koupelnovou vanu, ale všechny bazény pro sportovní vyžití, koupaliště, relaxační bazény a vířivky, lázeňská zařízení, a pochopitelně i domácí zahradní, nebo vnitřní kryté bazény.
Technologickou novinkou jsou multifunkční tablety 5 v 1. Spolu s filtrací vody poskytnou skutečně optimální zabezpečení kvality vody po všech stránkách. Nahrazují předchozí model tablet tři v jedné a jsou doplněny o dva další ukazatele, které nebyly v předchozích přípravcích k dispozici.

wellness

Pět funkcí v jedné tabletě

  • Základní funkcí je pozvolné rozpouštění chlóru pod vodní hladinu, ideálně pomocí plováku, nebo dávkovačem umístěným mezi oběhovým čerpadlem a filtračním zařízením. Výrobcem doporučená koncentrace chlóru se pohybuje v rozmezí 0,2 – 0,5 mg/l.
  • Druhou funkcí tohoto speciálního přípravku je úprava pH vody. Udržuje se na optimálních hodnotách 6,8 – 7,2.
  • Dále dochází k regulaci volných iontů hořčíku a vápníku a tím se výrazně omezuje tvorba vodního kamene. Optimálně tvrdá voda má, mimo jiné, pozitivní vliv na lidské zdraví. Příliš tvrdá voda je mírně zakalená a způsobuje nežádoucí usazeniny, a extrémně měkká voda nadměrně vysušuje pokožku a zbavuje ji minerálních látek.
  • Čtvrtou účinnou složkou tohoto prostředku na úpravu vody je vločkování. Přípravek mění elektrický náboj u drobných částeček nečistot a ty se pak vzájemně přitahují a vytváří větší celky (vločky). Vločka se vzápětí snadno zachytí v pískovém filtru.
  • Poslední funkcí tablet do bazénu 5 v 1 je algicidní složka proti výskytu a množení vodních řas a sinic. Voda tak zůstává průzračná a rozhodně máte z koupání lepší pocit, než z přírodního koupaliště se stojatou vodou.

tabletky

Jedna tableta MAXI má hmotnost 200 gramů a pokryje údržbu vody pro větší bazény o objemu zhruba 15 kubíků. Pro malé bazény postačí tablety MINI, jejichž hmotnost je pouhých 20 g. Měření koncentrace chlóru a zjišťování hodnoty pH by se mělo provádět minimálně jednou za 14 dnů, záleží také pochopitelně na vytíženosti bazénu.