Interkit

Všechno na světě má svoji určitou cenu. A tato se ve většině případů vyjadřuje penězi. A proto je záhodno mít peníze, aby měl člověk své jisté.

Kousavý svetr – peklo pro atopiky

Atopický ekzém

Diagnóza atopického ekzému se za posledních 40 let zpětinásobila. Jak mezi dospělými, tak především v řadách těch nejmladších. Podle posledních lékařských statistik je každé třetí dítě alergické anebo trpí astmatem či atopickým ekzémem. Příčina je dle vyjádření odborníků nejasná, ale s největší pravděpodobností to souvisí s nárůstem stresu v rodinách a ve školách a v některých případech i s nevhodnou stravou a nedostatkem pohybu. Disharmonický život zkrátka přispívá k civilizačním chorobám a život takového atopika v běžné populaci mezi zdravými dětmi se stává doslova peklem.
kožní onemocnění

Ovčí vlnu vynechejte

Lidé postižení touto chorobou nesnesou dotek na vlněný materiál. Vlna se dokonce využívá jako jeden z diagnostických nástrojů této nemoci. V obchodní sféře je to ale naopak, tam se propaguje názor, že přírodní materiály nemocným lidem prospívají, a ovčí rouno je do této kategorie zařazováno .
Zdravotně nezávadné materiály pro atopiky jsou pouze řídce tkaná hedvábná vlákna Microair anebo čistá bavlna několikrát sepraná. V žádném případě tedy vlna. Nevhodné jsou tedy jak pletené svetry, rukavice, šály, čepice nebo ponožky, tak i zdravotní přikrývky. Zapovězená jsou také syntetická vlákna, z nichž se navíc často uvolňují barviva nebo dokonce formaldehyd.
šedý svetr
Atopický ekzém se projevuje především odlupující se kůží a tvorbou mokvajících pupínků. Pokožka velice nepříjemně svědí a zvláště děti ji často škrábou až do krve. Obvykle se šupiny tvoří ve vlasech, na obličeji, někdy na krku a chodidlech a zvláště nepříjemné jsou projevy nemoci na rukou mezi prsty. Suchá kůže pak při ohýbání praská, tvoří se krvavé rýhy a každé umývání rukou mýdlem je nesmírně bolestivé. Léčba bývá nesnadná a její součástí je právě vhodný nedráždivý oděv, kde platí nepsané pravidlo, že méně vrstev znamená více, a že čistou bavlnu a hedvábí téměř nic nenahradí.

Category Nezařazené