Interkit

Všechno na světě má svoji určitou cenu. A tato se ve většině případů vyjadřuje penězi. A proto je záhodno mít peníze, aby měl člověk své jisté.

Roubenka a zároveň luxusní venkovské sídlo?

Kdo má pár milionů po kapsách a je připraven si postavit někde chatu, v nějaké pěkné části venkova, blízko u lesa, možná by mohl přemýšlet o roubence. Jestli si myslíte, že dnešní roubenky jsou přesně jako ty staré, ve kterých bydlely naše praprababičky, tak jste na velkém omylu – ty dnešní jsou oproti těm starým doslova paláce, ve kterých nejsou jenom nejnovější technologie, ale zároveň je tam také i onen horský – venkovský pocit a atmosféra, který se snažíme toliko vyhledat. A jestli je tam výrazný cenový rozdíl? Nu což, na jednu stranu je lepší si vybudovat opravdu pěknou chatku, ve které klidně můžete i žít na důchodě, než investovat jen pár set tisíc do nějaké chajdy, která vám spadne za pár let na hlavu. Všechno je to o prioritách.
chata u jezera.jpg

Místo je základ

Pokud si vyberete špatné místo, můžete to rovnou zbourat, protože vám to bude k ničemu. Kvůli velkému zájmu o parcely na venkově je nyní všude „přecpáno“. Lidé, kteří si postavili chatky na samotě u obce v domnění, že nebudou rušeni, se dnes nestačí divit, protože jsou doslova „obehnáni“ ostatními lufťáky, kteří si tam také chtějí zažít trochu uvolnění. Města se vylidňují a lidé utíkají na venkov, minimálně si tam tedy staví ty svoje skládačky. Pro starousedlíky je to hotová pohroma, ještě před rokem se člověk mohl projít po louce a nikde nic a najednou se nedostanete ani na vaše oblíbené místo, protože je tam buď plno plotů anebo anglických trávníků.
dřevěná chata v lese.jpg

Buďte připraveni na HATE

Ti, kteří tam bydleli celý život, nebudou rádi, že jim nyní stavíte do výhledu ty vaše chatky a skládací domy. A dají vám to někdy i pěkně najevo. S tím se musí počítat. Samozřejmě, pokud zastavíte někomu výhled a pěkné místo tak znehodnotíte, nemůžete se divit, že jsou ostatní podráždění. Poněvadž obce chtějí peníze, tak se ani neptají usedlíků, kde a co a jak. Prostě to prodají. A potom to vytváří nepříliš pěkné sousedské vztahy, zvláště pokud si vedle jejich zříceniny postavíte takový dřevěný zámek.

Category Nezařazené