Není složité si půjčit auto

Někdy se můžete dostat do situace kdy bude potřeba si půjčit auto. Pro tyto účely fungují autopůjčovny. Jaké jsou podmínky půjčení a na co připravit? Ať už z důvodu porouchaného vozu nebo, protože jste v cizím městě máte možnost si půjčit automobil na dobu nezbytně nutnou anebo taky dlouhodobě. Tyto služby Vám poskytnou autopůjčovny. Najdete je v každém velkém městě například autopůjčovna Praha nabízí mnoho vozů. A jak to vlastně funguje? Nejprve je důležité si vybrat správnou autopůjčovnu. Můžete dát například na doporučení svých známých, kteří s touto službou mají zkušenost anebo se pustit do online vyhledávání. Stačí zadat autopůjčovna a město ve kterém si auto chcete půjčit. určitě Vám najdete pár webových stránek, z kterých budete mít možnost vybírat. Kvalitní autopůjčovna by měla mít větší vozový park a není na škodu se podívat na reference.

auto

Dalším krokem by mělo být oslovení dané vybrané autopůjčovny a doptání se toho co Vás zajímá. Tedy podmínek půjčení, navrácení podmínek, volné vozy a taky případné postihy za události na cestě. Není ani na škodu se před zapůjčením do autopůjčovny zajít podívat v jakém stavu jsou vozidla a obhlídnout si to, které byste si chtěli půjčit. Je, ale jasné, že pokud potřebujete auto hned nebude tento proces trvat déle a moc se rozmýšlet nebudete. Ale pokud ten čas máte, tak si na výběru dejte záležet. Budou v tom vaše finance.

smlouva

Sepsání smlouvy s autopůjčovnou

Po domluvě konkrétního vozu sepíšete s autopůjčovnou a smlouvu a uhradíte půjčovné. V půjčovném většinou je kauce, která se pohybuje okolo 10 000 pokud by se s autem něco stalo. Auto dostanete s plnou nádrží, a tak to budete i vůz vracet. Nezapomeňte, že auta z půjčovny mají i omezený počet kilometrů a poté nad daný počet platíte ještě za kilometry, proto se o tento údaj zajímejte.