Interkit

Všechno na světě má svoji určitou cenu. A tato se ve většině případů vyjadřuje penězi. A proto je záhodno mít peníze, aby měl člověk své jisté.

Skleník a jeho příprava na zimu

Je samozřejmostí, že po sezoně uklidíme kolem domu, abychom se připravili na zimu. Neměli bychom však zapomínat ani na skleník na naší zahradě, protože i on si úklid zaslouží.

Úklid v rámci příprav na přezimování choulostivých rostlin je dobrou příležitostí k tomu, abychom umyli květináče a různé nádoby. Pokud totiž ve skleníku necháváme špinavé použité nádoby, můžou se stát zdrojem chorob. Řádné vymytí prospěje také postřikovačům, aby nepřenášely plísně a další nemoci.
velký skleník
Důležité je také umýt celý skleník nejen zevnitř, ale i zvenku. K čištění vždy používejte výhradně mýdlový roztok. Po umytí vše důkladně propláchněte čistou vodou. Nikdy nepoužívejte čisticí prostředky, které obsahují chemická rozpouštědla nebo prostředky na bázi lihu nebo alkoholu, které by se následně mohly dostat do zeminy a z ní do potravin, které v ní budete pěstovat.

Hlavní zásady v péči o skleník
1. Skleník pravidelně zbavujete listí a jiných nečistot.
2. Odstraňte listí z okapů.
3. Průběžně kontrolujte, zda kotvící kolíky pevně drží v zemi a nejsou uvolněné.
4. Vypusťte vodní nádrže, vylijete z nich vodu a vymyjte je teplou mýdlovou vodou a dezinfekcí. Před opětovným použitím je pak důkladně vypláchněte.
5. Prohlédněte všechny nádoby. Rozbité květináče můžete opravit voděvzdorným lepidlem nebo je zpevnit drátem. Polámané a popraskané plastové nádoby raději hned vyhoďte.
6. Květináče a truhlíky vymyjte mýdlovou vodou. Nezapomeňte odstranit vápnité usazeniny.
7. Plastové jmenovky můžete používat opakovaně, nesmíte je však také zapomenout důkladně očistit.
8. V zimě pak pravidelně střechu zbavujte sněhu, jinak by se mohlo stát, že neunese jeho váhu.
9. Nesmíte zapomenout pevně uzavřít dveře a ventilační okna, zvláště pokud meteorologové hlásí větrné dny.
10. Pokud máte na skleníku automatický otvírač, nezapomeňte ho na zimu odmontovat a uskladnit při teplotě vyšší než 0°C.
skleníkové rostliny
Věřte, že pokud se o skleník vzorně postaráte, vrátí vám to v podobě skvělé úrody. Zelenina z vlastní zahrádky chutná nejlépe a skleník vám zaručí výbornou sklizeň.

Category Nezařazené