Interkit

Všechno na světě má svoji určitou cenu. A tato se ve většině případů vyjadřuje penězi. A proto je záhodno mít peníze, aby měl člověk své jisté.

Bydlení v domě nebo v bytě?

Každé bydlení má své výhody a nevýhody a je jen na každém z nás, pro kterou variantu se rozhodneme. Někdo upřednostní raději soukromí, které skýtá dům, další dá přednost pohodlí bytu.

Jaké jsou tedy klady a zápory bydlení v domě? Dům má nesporně výhodu soukromí, a pokud je k němu i zahrada, kde se dá vytvořit koutek pro relaxaci, máme první výhodu bydlení v domě. Pokud jste společenští a rádi pořádáte různé párty, potom je vlastní zahrada jasnou volbou. Na ní je možné dělat si, co každý uzná za vhodné. Stejné je to i v případě, pokud jste milovníci zvířat. Vaši miláčci získají tolik potřebný prostor pro svoje řádění. A pro děti je možné zbudovat například pískoviště, houpačku, bazén a lze tam postavit i v poslední době tolik populární trampolínu. Na zahradě u domu se dá prostě dělat cokoliv.

chalupa stylová

Jenže o dům je potřeba se starat. Stejně tak o zahradu. A máme pro změnu nevýhodu bydlení v domě. A pokud nejste typ, který dokáže sem tam něco i sám opravit, je to občas hodně zapeklitý problém. Další nevýhodou jsou bezesporu finance. Už jen pořizovací cena domu je několikanásobně vyšší než pořizovací cena bytu. A jak už bylo zmíněno, kolem domu je pořád co dělat.

Naproti tomu bydlení v bytě zaručuje komfort bezstarostnosti. Jeho nevýhodou je ztráta soukromí a nemožnost relaxace, tak jako v domě se zahradou. Pro byt by měli ale stoprocentně sáhnout ti, kteří rádi cestují nebo tráví spoustu času v práci, chodí za zábavou, či jsou sportovci tělem a duší a tomuto koníčku věnují veškerý volný čas. Také výhody bytu využijí bezesporu tzv. peciválové, kteří mají raději klid a pohodlí.

bydlení v bytě

Svoji roli zde samozřejmě hrají i finance. Ale pozor, záleží na tom, zdali je byt v osobním vlastnictví, v družstvu nebo pouze v pronájmu. I tady se musí platit různé poplatky a jednou za čas je potřeba i uklidit společné prostory.