Interkit

Všechno na světě má svoji určitou cenu. A tato se ve většině případů vyjadřuje penězi. A proto je záhodno mít peníze, aby měl člověk své jisté.

Co je víc trendy, brýle nebo čočky?

Tato otázka je jistě součástí vašich kamarádských povídání si o životě celkově. Jistě znáte minimálního jednoho člověka, který nosí brýle, ale vy byste byli radši, kdyby nosil brýle, a naopak. Jak se však rozhodnout pro tu správnou variantu?
Já osobně jsem zastáncem nošení dioptrických brýlí, které si okamžitě po probuzení nandavám, a jakmile jdu spát, tak jsou tou poslední věcí, se kterou tou dobou manipuluji. Jsem tedy zastáncem toho, že svět je s brýlemi mnohem lepší, než s čočkami. Pojďme se tedy společně podívat, jaké jsou jejich výhody a zápory.
brýlaté dítě
Dle mého názoru je tou největší výhodou fakt, že vám kolikrát správně zvolené brýle podtrhnou vaši osobnost, a vytvoří tak módní doplněk šitý vám přímo na míru. Spolu s tím, pokud zrovna toužíte po změně, jsou volby mnohem lepší volbou, nežli stříhání vlasů. Věřte mi, že ano – mluvím z vlastní zkušenosti. Jednoho dne jsem se rozhodla pro ostříhání mých vlasů, které tou dobou byly dlouhé kousek pod ramena, na  3cm. Mě osobně se sice nejprve ulevilo, avšak reakce okolí byli tak rozmanité, až si někteří mysleli, že jsem kluk.
Nicméně vraťme se zpět k tématu, a podívejme se na brýle pohledem jejich odpůrců. V první řadě dlouhou dobu trvá, než si na ně zvyknete, a také je možné, že kvůli nim budete vystaveni posměchu ostatních. Dále hned za tím následuje jejich složitá údržba, přičemž s tím, jak dospíváme, se stáváme jiným člověkem, a tak na řadu přicházejí výměny brýlí, kterou bývají často opravdu velmi finančně náročné.
Pokud však nosíte čočky, tak ráno je jen ráno zandáte do očí, a večer je z nich vyndáte. Avšak ne vždy je průběh jejich nošení tak klidný. Někdy může dojít k alergickým reakcím, jindy se v souvislosti s nimi objeví další oční problémy, o které přeci nikdo nestojí. Je však nutné zmínit, že se jedná spíše o trend dnešní doby, než o cokoliv jiného.
čočka v oku
Pokud se vám však ani jedna z nabízených variant, mám pro vás připraven ještě další návrh. Je zde možnost zajít si na operaci, díky které vám budou dioptrie odstraněny, a vy tak nebudete potřebovat žádnou pomůcku, která zlepší váš zrak. Je však nutné zmínit, že se jedná o velmi nákladnou operaci, i když na druhou stranu je zde celoživotní záruka.
Já osobně asi svůj přístup k tomuto tématu nikdy nezměním. Jsem prostě zastáncem klasiky, takže s láskou patřím mezi brejlouny. A co je právě pro vás příjemnější?

Category Nezařazené