Interkit

Všechno na světě má svoji určitou cenu. A tato se ve většině případů vyjadřuje penězi. A proto je záhodno mít peníze, aby měl člověk své jisté.

Rostliny, které přežijí všechno

TCHÝNIN JAZYK

Znovu objevená nekvetoucí rostlina, která vydrží i několik týdnů bez zálivky. Pěstovali ji i naší babičky. Pro její zelené dlouhé špičaté listy, se hojně využívají v moderních interiérech. Ideální zálivka je tak jednou za měsíc, což je ideální pro zapomnětlivce. Další výhoda je ta, že ji není potřeba přesazovat i celé roky.

TLUSTICE

Jedná se o druh sukulentu, které jsou spolu s kaktusy velmi bezúdržbové. Pochází z Afriky, kde je vystavována nepříznivým podmínkám – miluje světlo a vydrží velmi dlouho bez zalévání. Název má od tlustých listů, které slouží jako zásobárna vody. Žádná speciální péče zde není potřeba.

tchýnin jazyk

ALOE VERA

Velmi známá rostlina, která má nepřeberné množství využití. Pěstováním Aloe very nezískáte jen doplněk do interiéru, ale i pomocníka v léčení popálenin a odřenin. Má silné tuhé listy, miluje nepřímé světlo. Za přílišné vlhko vám nepoděkuje. Stačí ji každý týden (nebo každých 14 dní) namočit na chvilku do misky s vodou.

ZELENEC

Pokud hledáte opravdu nenáročnou rostlinu, která bez problému zvládne období sucha i období přemokření zelenec je ta pravá volba. Rostlina dlouhými úzkými listy rychle roste a rychle tvoří odnože, kterými se reprodukuje. Snižuje znečištění vzduchu. Vyžaduje dobře osvětlené místo a týdenní zálivku. Vyjímat se bude na knihovně nebo na poličce.

tlustice

CHRYZANTÉMA

Kvetoucí nenáročná rostlina, která se používá i čínském lékařství. Čistí vzduch a odstraňuje z něj formaldehyd, amoniak nebo benzen. Snadno ji seženete v každém zahradnictví v její sezony v každém supermarketu. Má ráda světlá slunná místa. Po odkvětu ji můžete zasadit na zahradě.

LOPATKOVEC

Bíle kvetoucí rostlina, která je populární pro svou nenáročnost na starost ale také na prostor. Tvrdí se o ní, že čistí vzduch chytáním toxinů z okolí. Rostlina se přirozeně vyskytuje v pralese, takže vyžaduje světlo, ale ne přímé slunce, nemá ráda přílišnou zálivku, se zálivkou se doporučuje čekat až na první povadnutí listů.